Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pokud chodíš ráno běhat, v létě toho na sebe moc navlíkat nemusíš: stačí ti šortky a horní díl plavek, ovšem pevně uvázaný. Naše rada zní: zvykni si na pravidelný pohyb. Teď to asi nepotřebuješ, ale za pár let možná budeš litovat každé babiččiny buchty nebo hamburgeru…

Na běžeckých botách nešetři: měly by být lehké, prodyšné, s tlumením nárazů. Jinou vhodnou aktivitou pro horké letní dny je třeba aquaaerobik. Na ten ti stačí samozřejmě pouze plavky. Hodiny aquaaerobiku běží především ve velkých aquaparcích, ale narazit na ně můžeš i v mnoha turistických destinacích, kde je provozují profesionální cvičitelky. Aquaaerobik se ti bude určitě líbit: zprvu vyhlíží jako nenáročné blbnutí ve vodě, když skončí, máš pocit, jako by ses mučila hodinu ve fitku. Jestli běh vypouštíš, stačí dojít rychlou chůzí do sousední vsi pro čerstvé rohlíčky nebo houstičky: taky nemusíš nic složitého vymýšlet. Krátké rozevláté šatičky s potiskem letních květů nebo letos velmi módních motýlů. Nejsi-li zrovna šatičkový typ, sáhni po něžném topu a šortkách. Ty můžou být buď v khaki, nebo z nestárnoucí džínoviny, ale v každém případě s nohavičkami podšitými krajkou a s šátkem místo pásku.

Vyrážíš s kámoškou k řece, k rybníku, na pláž? Do velké pestrobarevné tašky s velkými uchy se vejde osuška, láhev s pitím, diskman a nepropustí ani kapku vody, ani zrnko písku. Přes dvoudílné plavky stačí uvázat pěkné pareo, ať už za krkem, nebo kolem boků, stejnou službu ti prokážou opět volné šaty.

Plavky. Jsou jich snad stovky druhů, střihů, barevných kombinací. Vybírej si pečlivě podle své postavy. Letí plavky dvoudílné. Prsa zvětší horní díl s vycpávkami, větší zadeček a boky opticky zmenší nižší kalhotky s plnými stranami nebo i nohavičkami. Pro zamaskování většího bříška se prodávají plavky s delším topem místo klasického horního dílu, v tomto případě je vhodnější zvolit jednobarevné. Volně zavázané bikiny sluší snad každé. Horní díl plavek je něžný, má-li zavazování za krkem; je-li navíc nápaditě zdobený, můžeš ho nosit taky místo trika.

Odpolední a večerní party prožiješ jako hvězda v capri kalhotách a tílku nataženém přes nátělník (vrstvení je in), v rozevláté pestré sukni a jemné vzdušné blůzce s korálky. Korálky na krku, na zápěstí, zkrátka korálky všude. A na nohy lehké ťapky a budeš se cítit a vypadat skvěle po celý den!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář